İç Çamaşırı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

İç çamaşırı seçerken dikkat edilmesi gerekenler ve iç çamaşırı seçerken nelere dikkat edilmeli bu yazımızda bilgileri sunacağız. Kadın, çocuk ve erkek farketmeksizin iç çamaşırı seçerken dikkat etmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. İç çamaşırı seçimi yaparken tamamen kişinin kendini tanımasıyla kolaylık sağlamaktadır. Çamaşır seçimi kişi boy, kilo ve yaş gruplarına göre ve vücut tipine göre değişiklik göstermektedir.
İç çamaşırı seçimi yaparken bedeninizi tanıyarak doğru iç giyim seçimi yapabilirsiniz. Yanlış seçimi yaptığınızda zaten vücut tepki verecektir.

Kadınlarda İç Giyim Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sütyen Seçimleri: Kadınlar iç çamaşırı seçimi yaparken öncelikle vücut ölçülerinin doğru bilinmes gerekmektedir. Aksi takdirde ortaya komik ve rahatsız edici durum çıkacaktır. Özellikle ölçü konusunda sütyen çok önem taşımaktadır. Küçük göğüsleri olan kadınlar, balenli ve destekli sütyen modellerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Göğüsleri büyük olan bayanlar ise balenli sütyenlerden katiyen uzak durmalıdırlar. Aksi takdir de balenli sütyenler büyük göğüslü kadınlara rahatsızlık verebilir. Destekli sütyen kullanmak ise tamamen kişiseltercihlerine bakmaktadır. Göğüslerinin dik ve toplu durması için destekli tercih edebilirler. Kalın askı ve kalın sırt kısmı büyük göğüslü kadınlarda önemli hususlardır. Yeni kadınlık dönemine geçmeye başlayan ve göğüsleri yeni büyümeye başlayan bayanlar ise sıkı sütyenlerden ve balenli sütyenden uzak durmalılar. İlk zamanlarda bu sınıfta ki bayanların penye sütyenler tercih etmelidir. Sonrasında ise gelişme sürecinde göğüs yapısı ve büyümesini bozmayacak sütyen takımları tercih sebebi olmalıdır. Kesinlikle pamuklu kumaşları tercih ederek sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Sütyen seçimi yaparken renk seçiminde ise doğal renk dışında farklı kimyasallarla doğasıyla oynanmış kumaşları tercih etmemelisiniz.

Atlet seçimlerinde bilinmesi gerekenler

Kadınlarda genel olarak sütyen giyilmekte ve üzerine atlet tercih edilmemektedir. Göğüslerin dışında kalan bölgeleri korumak adına atlet doğru seçim olacaktır. Dantelli sütyen takımları tercih edip üzerine atlet giyildiği takdirde giyilen kıyafet üzerinden oldukça güzel görüntü elde edilebilmektedir.


Jartiyer ve Büstiyer Seçimlerinin Kadınlarda ki Rolü

Jartiyer ve Büstiyeri takım olarak tercih edebilirsiniz. Kilolu ve yapılı kadınlarda jartiyer seçimi yaparken kesinlikle lastikli tercih edilmemesine özen gösterilmelidir. Tercih edildiği taktirde lastiklerden taşan bedeniniz kötü görüntülere sebep olmaktadır.
Büstiyer seçimi yapan kadınlar ise toplayıcı etkisi olan ürünleri tercih etmelidir. Gelinlik giyen kadınlarda jartiyer ve büstiyeri gelinlik altına tercih edebilirler.

Külot Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zayıf ve ince yapılı kadınların külot seçimine dikkat etmesi önemli unsurdur. Aksi halde bele ve vücuda tutunamayan külot zayıf kadınlarda oldukça rahatsız edici hal almaktadır. Lastikli külotlar tercih edilmemelidir. Tüm vücut tiplerinde çok sıkan lastik günlük yaşam kalitesine etki ederek rahatsızlık verecektir. Külot seçiminde kesin ve net olarak pamuklu ve teri emen iç çamaşırı tercih edilmeli. Terleme sonucunda bakteri üremeye başlar. Pamuklu külot seçimi önüne geçmekte etkili bir adımdır. Külot seçimlerinde renkli iç çamaşırlarından uzak durulmalıdır. Hem kimyasallar açısından sakıncalı hem de kullanan bayanlar yüksek ısılarda yıkamamaktadır. Çamaşır seçimi genel olarak beyaz seçilmelidir. Hem yüksek ısıda yıkaması daha kolay ve bundan dolayı temizlemesi daha kolay olmaktadır.

Erkekler de İç Çamaşırı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genellikle erkekler iç çamaşırı seçimlerinde ne denk gelirse onu alır ve özensiz davranırlar 🙂 Kadınlarda çocuklarda olduğu gibi erkeklerde de iç çamaşırı seçimi önemlidir. Erkeklik durumundan zarar görmemek adına dar giyimlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Ne çok geniş ne çok dar seçim yapmamalılıdırlar. Pamuklu iç çamaşırı ve slip boxer tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat